Dawno temu w Ameryce, może było to nawet w Sierpniu  w Hrabstwie Osage postanowiliśmy nadrobić Wszystkie Odloty Cheyenney’a, a raczej wszystkie zaległości filmowe i w zaciszu Domu nad Jeziorem, a właściwie było to w górach, uskuteczniać Cinema Paradiso.

Były to czasy, w których zdecydowanie woleliśmy telewizję niż Radio. Z ukochanym u boku, prawie jak w Love Story, spędziliśmy racząc się taką rozrywką, dwa lub nawet trzy Cudowne Lata. No więc wieczorami zasiadaliśmy przed ekran (częściej zalegaliśmy) i następowało Milczenie Owiec przed mającym się zaraz rozpocząć Truman (Capote) Show. Były chipsy, była Woda dla słoni i  Czekolada.

W tamtym czasie, jak Chłopaczki z sąsiedztwa, wciągaliśmy dosłownie wszystko. Przy totalnych gniotach czuliśmy się niczym Skazani na Shawsank. Jak bohaterowie tego filmu byliśmy równie wytrwali. Nie dawaliśmy za wygraną i jak było trzeba – do oglądania robiliśmy nawet Siedem podejść. W przerwach pomiędzy kolejnymi obrazami ucinaliśmy sobie przebieżki w stylu Forresta Gumpa, a po długich nockach, Tańcząc w ciemnościach, oboje wyglądaliśmy niczym Monster. Rankiem zdarzały nam się Śniadania u Tiffaniego i wydawało się nam, że Wszystko jest iluminacją, a na fali filmu Życie jest piękne – że jesteśmy Nietykalni. 

Nie wiem jaką rolę w tamtym okresie odegrał film Czego pragną kobiety czy Wichry namiętności, ale gdy pojawiło się Cudowne Dziecko – i nie był to wcale Billy Elliot – czas na filmy skurczył się nam bardzoTymczasem W pogoni za szczęściem przejawiającym się możliwością oglądania ich kiedy tylko ma się na to ochotę 😉 piszę dla Was ten mój, nasz filmowy Pamiętnik. Kolejne zaległości w kinematografii narastają. Kiedy będziemy mogli powtórzyć nasz Wielki (Gatsby) maraton by Umysł był piękny bardziej?

Odpowiedź jest jak Wyspa Tajemnic. W oczekiwaniu upłynie pewnie 7 lat (w Tybecie) albo i osiemnaście, albo będziemy musieli zaczekać do etapu, w którym nasz syn będzie miał Kac Vegas. Choć goni nas czas – Lepiej być nie może.

Polecamy wszystkie powyższe, a szczególnie poniższe i lista byłaby znacznie dłuższa ale w nadziei, że nie chapnie nas Drogówka, wybieramy się dziś na Locke.

Wszystko za życie

intothewild

Prosta historia

thestraightstory

Bajzel po polsku

bajzel

Kola (Kolja)

kola

Hotel Rwanda

hr

Temple Grandin

tem

 

Zatem: keep calm, watch movies & Remember Me