Zgodnie z zapowiedzią – dziś kolejna pula wyselekcjonowanych tekstów, do których warto wrócić lub przeczytać jeśli nie mieliście jeszcze okazji. Ostatnio było zabawnie, a tym razem wybrałam dla Was takie treści, w których można znaleźć dużo emocji związanych z macierzyństwem. Na blogu jest ich więcej. Posty rozczulające, a czasem wzruszające do łez. Takie, w których często odnajdują się inne mamy. I z pozytywnym przesłaniem. Mimo wszystko.

Słodko-pierdząco.

„Rozczula mnie i bawi. (…) Wtedy, gdy w ekstazie, mrużąc oczy jak w odlocie, zatapiając się w rozkoszy smaku – dopycha w otchłań buziola indyka. Całą dłonią.”

Czytaj całość

O Aniołkach, które idą spać.

„Zobaczcie jaki ten świat jest popaprany. Z jednej strony rodzice, którzy traktują dzieci jak nic nie warte przedmioty, zamykają je w klatkach, piwnicach, mrożą w lodówkach, topią w beczkach, umartwiają na rozmaite sposoby byle tylko się ich pozbyć (bliźniaki uratował cud)… Z drugiej strony rodzice, którzy za życie i zdrowie dziecka oddali by wszystko, celebrujący każdą nanosekundę z maluchem…”

Czytaj i oglądaj całość

Czas

A kiedy wspólnie zaczęli odkrywać świat, on po raz pierwszy, a ona na nowo… drżenie jesiennego liścia, sypkość piasku, krople wody na twarzy, gdy morze z impetem wdzierało się brzeg, potęgę budowlanego żurawia, zimno i ciepło, ciemność i jasność, wszystko… chciała by świat stał się nieskończonością.

Czytaj całość.

Poświęcenie dla dziecka.

„Jakież to poświęcenie? Mieć dzieci w ogóle? No please… Czy trzeba szeroko zaznaczać, że z dzieckiem, z dziećmi da się żyć? Że z niczego nie trzeba rezygnować, a na pewno nie z siebie? Że na kawę iść można ze znajomymi, a i w podróż pojechać?”

Czytaj całość.

Mamo jesteś dla mnie.

„I to jest bardzo smutne. Smutne jest to, że matki nie mają zrozumienia dla innych matek, choć to właśnie one znają potęgę instynktu. Utrudniają zamiast pomóc. Swoją głupotą wydzierają innym to co najcenniejsze.”

Czytaj całość

Chwilo trwaj!

„Nie ma nic lepszego niż zwolnić, zachwycić się momentem i celebrować go. Trwać w nim. Cieszyć się chwilą. Sprawić, by nierzadko trudny dzień klasycznej mamy zaliczyć do udanych.”

Czytaj całość.

Inny wymiar.

„Nawet jeśli umarłam – to jestem w niebie.”

Czytaj całość.