Dzieci urodzone przedwcześnie potrzebują ciepła i bliskości rodziców, spokoju, a także środowiska, które najlepiej sprosta im wyjątkowym potrzebom.

Skóra wcześniaków jest cieniutka, wyjątkowo wrażliwa i podatna na podrażnienia lub otarcia, ze względu na brak warstwy lipidowej. Jej niedojrzałość sprawia też, że łatwiej przenikają przez nią niebezpieczne bakterie czy toksyny…

Wybór ubranek dla takich maleństw, na naszym rynku, nie jest imponujący. A tymczasem co 10 dziecko w Polce rodzi się między 22 a 37 tygodniem ciąży. Aby uniknąć stresu związanego z koniecznością ubrania takiej kruszyny – warto udać się pod sprawdzony adres!

W internecie przeczytałam, że w przypadku całkiem małych rozmiarów, można zrobić ubranka na szydełku lub wykorzystać dobrej jakości ubrania dla lalek! Co za bzdura! Kto w tak skrajnej sytuacji ma czas na dzierganie? Jaką mamy pewność, że w ubraniach dla lalek nie ma toksyn? Wszyscy wiemy, skąd pochodzi większość dostępnych na rynku zabawek i w jakich warunkach są wytwarzane… nie ryzykowałabym.

Zajmując się wcześniakiem musimy mieć pewność, że zapewniamy mu najlepsze warunki z możliwych, w trosce o jego bezpieczeństwo i zdrowie! Ubranka nie muszą być słodkie i modne. Muszą być natomiast jak najbardziej naturalne i wygodne – z jak najmniejszą ilością szwów. Jeśli do tego będą jeszcze zapewniać małemu ciałku odpowiednią termoregulację i chronić je przed zarazkami – bajka!

Na przeciw tym szczególnym potrzebom wychodzi LANACare. Marka, która zaprojektowała specjalną kolekcję dla wcześniaków, z miękkiej i 100% organicznej wełny merynosów, dającej ukojenie. Dzięki naturalnej zawartości lanoliny – ubranka, śpiworki czy kocyki chronią też przed bakteriami czy szkodliwymi substancjami. Produkty LANACare spełniają najwyższe standardy, są certyfikowane, unikalne, stworzone z myślą o potrzebach, zdrowiu i bezpieczeństwie maluszków.

Ubranka te są nadzwyczajnie delikatne, nie podrażniają, tworzą optymalny komfort cieplny nawet u najmniejszych dzieci. Przepuszczają powietrze i wchłaniają wilgoć jednocześnie. Dają poczucie otulenia, wygody, spokoju. Dostępne są w najmniejszych rozmiarach 38-44.

Organiczna wełna z merynosów, z których są stworzone, to jedna z najdoskonalszych tkanin na świecie. Tutaj niebezpieczne roztocza nie mają prawa bytu, a LANACare dba o 100%  ekologii i natury – wełna ta nie zawiera żadnych szkodliwych substancji.

Jeśli jesteś rodzicem wcześniaka, poszukujesz najlepszych dostępnych ubrań czy akcesoriów, które zapewnią maluszkowi najwyższy komfort, a jednocześnie zadbają o jego bezpieczeństwo – polecam najmocniej LANACare. Tym bardziej, że są to rzeczy bardzo niszowe. Takich produktów jak u nich – nie znajdziesz nigdzie indziej.

*

Wpis powstał przy współpracy z partnerem bloga – marką LANACare. Więcej o produktach marki ich wyjątkowych właściwościach możecie przeczytać TUTAJ i TUTAJ.

Mittens whiteSweater prematur