Gdy jakiś czas temu u Lucy z well-well pod tekstem o profilaktyce zdrowotnej napisałam, że jestem wybadana i właśnie odebrałam ostatnie wyniki – wprowadziłam ją w błąd! Ba! Sama byłam w błędzie. A właściwie to zapomniałam. Zapomniałam, że czekam na jeszcze jeden. Bo nie czekałam. Kilka dni wcześniej odhaczyłam wizytę u ginekologa jako zaliczoną, bez lekarskich uwag i  tyle.

Sześć tygodni później jechałam pociągiem. Pusty przedział, interesująca lektura o egzystencji, zmieniający się krajobraz, chwila relaksu sprzyjały rozważaniom nt. podróży – metafory życia. Do rzeczywistości przywołał mnie dźwięk dzwonka. Odebrałam telefon. Ta proza…

– Dzień dobry, z tej strony XX z gabinetu doktora XX. Proszę się nie martwić ale otrzymaliśmy wynik Pani cytologii i musi Pani zgłosić się jak najszybciej do doktora.

Kalkuluję zbitkę szybko wyartykułowanych informacji…

Zatem w chwili, w której rozmyślam o życiu otrzymałam kompletnie nieoczekiwaną wiadomość, gdzie w drugim zdaniu słyszę, że mam się nie martwić…

MAM SIĘ NIE MARTWIĆ?!

Aaaaaaaaaaaaaa!

Mina mojego męża siedzącego naprzeciwko i obserwującego sytuację <czyli mnie blednącą w oczach> mówiła sama za siebie…

Nie muszę chyba rozwodzić się nad milionem myśli jakie wtedy przebiegły przez moją głowę…

– Yyyyyy. Dobrze, zgłoszę się tak szybko jak będzie to możliwie.

Tej nocy nie mogłam zasnąć.

***

Aktualnie jestem w trakcie leczenia. Nigdy wcześniej nie miałam problemów natury ginekologicznej dlatego nie spodziewałam się, że coś może być nie tak. Dzięki profilaktyce, dzięki regularnym badaniom moja choroba została wykryta szybko. Uspokoję Was. Nie zdarzyło się nic z czym nie mogłabym sobie poradzić. Dzięki temu, że zdążyłam na czas!

***

Tegoroczna Ogólnopolska Kampania Społeczna „Piękna bo zdrowa” organizowana przez Ogólnopolską Organizację Kwiat Kobiecości nawołuje do tego by nie stosować wymówek i myśleć ginek( )logicznie. Ja pisałam o tym w zeszłym roku TUTAJ przy okazji wspierania tejże akcji. Nie biorę problemu w nawias! Ty też nie bierz! To się opłaca! Nie bój się, nie zwlekaj, nie zapominaj o sobie! Badaj się systematycznie!

Bądź zdrowa! Jest milion powodów.

VI_KPbZ_poziom

KK.OGOLNOP.ORG